Просування сайтів & web-аналітика

Відправити заявку    +38 096 558 75 14

7 мобільних трендів, які краще не пропускати власникам сайтів

Мобільність - один з найдинамічніших трендів інтернет-маркетингу 2015-2016 років, який вніс багато змін в життя як власників сайтів, так і їх користувачів.

Поведінка користувачів зазнала значних змін в світлі зростаючої доступності інтернету з мобільних пристроїв. В результаті цього значно зсунулися багато показників аналітики, правила комунікації з користувачами, інструменти відстеження взаємодії і багато іншого, важливого для інтернет-продажів. Про це ми і поговоримо зараз.

1

Час відвідування сайтів зменшився на 10-20% (багато хто часто заходять з мобільних пристроїв з метою зателефонувати в компанію, звірити ціну, переглянути розташування, перевірити наявність товару і так далі. Відповідно у Вас може зрости кількість "порожніх заходів").

2

Частота відвідувань і комунікації з сайтом зросли. Сайти тепер можна відвідувати в дорозі, в перукарні, в пробці, на зупинці і так далі.

3

Конверсія з десктопів зменшилася, так як частина продажів з десктопів (ноутбуків і стаціонарних ПК) перемістилася на планшети і смартфони.

4

Реакція на адаптацію76% користувачів мобільних пристроїв йдуть з сайту, якщо сайт не оптимізований або незручний для перегляду. Саме тому варто задуматися про адаптивність або мобільну версію сайту.

5

Час до покупки. Для дорогих товарів збільшився, так як користувачі тепер частіше можуть переглядати товар, звіряти наявність і динаміку цін. Для дешевих значно зменшився, тому що стало дуже зручно в 3 кліка зробити покупку десь в дорозі або лежачи на ліжку.

6

Сегментація товарів за приладами. З мобільних пристроїв частіше здійснюються «гарячі продажі» - евакуатор, доставка їжі, виклик таксі. З ноутбуків і десктопів частіше роблять більш дорогі покупки, які вимагають порівняльного аналізу і прийняття більш виваженого рішення.

7

«Шоурумінг». 75% користувачів оффлайн магазинів перед покупкою і походом в магазин аналізують товар з мобільних пристроїв. Тому, якщо у Вас немає онлайн конверсій при включеній рекламі, далеко не факт, що реклама працює не ефективно.

adaptive

Ну і найважливіше! Частка мобільних пристроїв в Україні в 2016 році становить 40-50%. У світі цей показник перевалив за 50%, що говорить про те, що назад шляху немає, і нас чекають великі зміни!

Це основні особливості. Для кожного пункту є ще безліч деталей. Все змінюється дуже динамічно і стрімко, на що пошукові системи миттєво відреагували:

  • в області SEO-оптимізації запровадили новий алгоритм Mobile Friendly - адаптивні сайти ранжуються краще неадаптівних на мобільних пристроях;
  • в області контекстної реклами - Google Adwords і Yandex Direct ввели нові формати оголошень для мобільних пристроїв;
  • Google змінив пошукову видачу, прибравши правий блок реклами і розмістивши зверху 4 оголошення, в результаті чого ефективність контекстної реклами в правильних руках злетіла в рази.
  • в області аналітики сайтів облік статистики розділився на 3 напрямки: десктопи, планшети, смартфони. Тепер є роздільне розуміння про конверсії, поведінкові характеристики, індексацію, і багато інших показників.

Зміни відбуваються щотижня, навіть буває і щодня. Наше завдання підхопити ці тренди, впровадити в реальність і донести Вам, щоб бути попереду ринку і конкурентів, отримати додаткові продажі і зростання бізнесу.