Просування сайтів & web-аналітика

Відправити заявку    +38 096 558 75 14

Налаштування Merchant Center & Google Shopping

1 березня 2018 року сталося те, чого ми чекали багато років - Google анонсував запуск Merchant Center і Google Shopping (гугл шопінг) в Україні. Це нове покоління просування в контекстній рекламі в Україні, яке відкрило масу переваг для інтернет рітейлу і вже успішно працює на прикладі багатьох інернет-магазинів.

Google Shopping - реклама товарів інтернет-магазинів, на всіх можливих майданчиках Google, починаючи від пошуку і закінчуючи YouTube.

В гугл шопінг рекламуються товари з зображеннями, зазначенням цін і короткого опису з переходом в картку самого товару, що забезпечує максимальну конверсію для інтернет-магазинів.

Запуск гугл шопінг складається з декількох етапів:

  1. Налаштування Merchant Center;
  2. Підготовка сайту;
  3. Створення торгової кампанії в Google Ads.
Налаштування Google Merchant Center & Google Shopping

Merchant Center

Це система електронної консолідації товарів, яка одночасно їх імпортує з сайту і експортує в Google Ads для подальшої реклами з індивідуальними настройками в абсолютно новий продукт Google - маркетплейс Google Shopping (Гугл Покупки).

google shopping

До сьогоднішнього дня ми підвантажували товар безпосередньо в Google Ads через фід електронних таблиць. Тепер це можна зробити через гугл Мерчант. Навіщо?

👉 З'являється більше можливостей підвантаження інформації про товар - бренд, модель, наявність, акція, дата завершення акції, рейтинг, наявність відгуків і так далі;

👉 Відкриті сучасні способи підвантаження, починаючи від простого Excel, закінчуючи форматами xml, скачуванням з сервера або навіть API;

👉 Нова інформація про статистику кліків по товарах, чого раніше не було + інформація про їхню ефективність - CTR, конверсія, поведінка на сайті;

👉 Синхронізація з Google Ads (Google Реклама);

👉 Створення кампаній нового типу – торгові кампанії або Google Shopping з детальною статистикою по товарах і розміщенням товарних оголошень в пошуку гугл, що раніше можна було тільки в контекстно-медійній мережі. Це повний аналог динамічного ремаркетингу, тільки вже з реалізацією на пошуку;

👉 Розміщення товарів в новому маркет плейсі - Google Покупки (раніше були доступні тільки авіаквитки, тепер є "гугл покупки", в яких сконцентровані товарні пропозиції інтернет-магазинів).

Так це виглядає "вживу" в наших вже робочих проектах:

Google Shopping в дії
гугл шопінг в Україні

Підготовка сайту для Google Shopping:

Головне правило модерації в Merchant Center - користувач повинен мати можливість замовити товар онлайн, оплатити онлайн і отримати товар у двері, не виходячи з дому.

Саме тому, рекомендації по кожному сайту - це індивідуальний список, згідно з уже наявних характеристик сайту. У деяких випадках, це просто необхідність зробити XML фід, в інших додати онлайн оплату, в третіх робота з доставкою і правами покупця

Для запуску торгових кампаній з Merchant Center в Google Shopping в Україні Вам необхідно:

👉 Google Ads (Google Реклама);

👉 Google Merchant;

👉 Можливість експорту товарів з інтернет-магазину в Google Таблиці або файл XML;

👉 Звернутися до нас.

Далі вже починається наша робота. Ми маємо великий досвід з подібними операціями, так як реалізовували динамічний ремаркетінг ще тоді, як він тільки з'явився, в обхід наявності Google Merchant в Україні. Зараз все більш прозоро, консультативно і інформативно. За місяць запуску Google Shopping в Україні ми реалізували вже близько 10-и проектів і готові надати допомогу і Вам!

В силу реалізації безлічі проектів, ми записали оглядове відео про те, як запустити рекламу в Google Shopping і пройти модерацію в Merchant Center. Рекомендуємо до перегляду!

Якщо Ви вже працюєте з Google Shopping (гугл шопінг), є кілька ділових рекомендацій, які Ви можете побачити і почути тут:

Якщо Ви вже працюєте з Google Shopping (гугл шопінг), є кілька ділових рекомендацій, які Ви можете побачити і почути тут:

Ринок постійно змінюється в силу постійно зростаючої конкуренції, те ж саме відбувається і з Google Shopping. Саме тому, ми регулярно записуємо відео з Google Shopping (деякі зняті недавно, в 2020 році, але поради залишаються актуальними):

Завдяки цьому можна робити рекламу всього асортименту інтернет-магазину без створення груп оголошень і найголовніше з цільовим трафіком ціною від 1 копійки. Скористайтеся цим, поки є можливість і конкуренція невисока.

У 2020-му році відкрилася можливість робити безкоштовні оголошення в Google Shopping, які отримали трансляцію в пошуковій мережі Google, маркетплейсі Shopping і всіх продуктах партнерської мережі Google Ads, крім зовнішніх партнерських сайтів Google Ads.

Додатково, вже відкрилися можливості реклами з установкою рентабельності продажів інтернет-магазину. Про це вже в реальному спілкуванні, після аналізу Вашого інтернет-магазину.

Тут Ви також можете знайти актуальні тренди Google Shopping на 2021 рік та інші поради по просуванню інтернет-магазина.

І про оновлення Merchant Center, торгових кампаній в Google Ads у 2021-му році:

І про оновлення Merchant Center, торгових кампаній в Google Ads у 2021-му році:

Найчастіші питання по Google Shopping:

✔ Яка ціна за клік в Google Shopping?

⭐ При старті в 2018-му році ціна за клік була від 0,01 грн., зараз вона стрімко зростає, і в деяких нішах, вже буває вище ніж в пошуку.

✔ Яка конверсія і ціна замовлення?

⭐ Все залежить від ніші, конкурентоспроможності Вашого товару на ринку.

✔ Скільки товарів можна рекламувати?

⭐ Від 1 і до нескінченності.

✔ Як прописати ключові слова?

⭐ Назви товарів це є ключові слова, + словоформи і додаткові слова від них.

✔ Що робити, якщо немає програміста для фіда?

⭐ Шукати готові варіанти для CMS. Або створити фід з Excel, ми допоможемо.

✔ Google Shopping послуг це реально?

⭐ Так! У нашій практиці таке є.

✔ Яка швидкість запуску?

⭐ Модерація Merchant Center до 3-х робочих днів, модерація торгових кампаній до 2-х робочих днів.