Просування сайтів & web-аналітика

Відправити заявку    +38 096 558 75 14

Склеювання сайту, як не втратити трафік і позиції

Всі власники сайтів рано чи пізно стикаються з оновленням сайту. З одного боку власник сайту натхненний, що його бізнес буде виглядати по-новому, але з іншого боку саме процес склеювання старого і нового сайту досить ризикований і відповідальний, тому що одна помилка може призвести до втрати позицій і трафіку, які так довго нарощували. Щоб такого з Вами не трапилося, ми вирішили написати цю статтю про перенесення і склеювання сайту без втрати позицій і трафіку.

Склеювання сайту, це або структурні зміни, або переїзд на абсолютно новий ресурс, або повна заміна домену.

Всі варіанти склейки сайтів будуть розглядатися крізь призму URL адрес, так як пошукові машини індексують сайти саме за URL адресами. Розглянемо можливі ситуації перенесення і склеювання сайтів більш докладно.

1

Зміна структури на сайті

oldomain.com/url1 адресує на oldomain.com/url1234

Склеїти старі URL з новими за допомогою ручного редиректу, а саме формується таблиця зі старих і нових URL і склеюється командою Redirect 301.

2

Переїзд на сайт з такою ж структурою, але іншою CMS

oldomain.com/url1 адресує на oldomain.com/url1

Рідкісний випадок, але в нашій практиці їх було декілька. У новому сайті зберігаються всі URL адреси і структура. Змінюється тільки дизайн та CMS. Розробники копіюють URL адреси з бази даних старого сайту на новий. Сайт непомітно для користувача міняв CMS і все. Дуже ювелірна робота і не кожен розробник зможе її зробити.

Цей варіант склеювання може бути модифікований в склеювання з підготовленою структурою і розширенням кількості сторінок згідно логіки побудови URL. Саме такий випадок може дати збільшення трафіку і розширення індексованості сайту.

3

Переїзд на новий домен (зміна домену)

Повна зміна домену. Актуально коли компанія змінює назву або купує більш іміджевий домен. Тут головне запам'ятати одне правило:

всі урл адреси повинні зберегтися тільки з новим доменом

oldomain.com/url1 адресує на newdomain.com/url1

Найпоширеніша помилка вебмайстрів в даному випадку - це редирект на головну сторінку нового домена, а саме:

oldomain.com/url1 адресує на newdomain.com

Додатково, рекомендуємо перед зміною домену перевірити репутацію нового, щоб уникнути придбання санкцій з боку пошукових систем.

Як склеїти домени в Google?

Склейка доменов

Процес відбувається в кілька етапів:

 1. Установка переадресації на рівні файлу .htaccess (щоб не вводити Вас в оману, ми в даному прикладі не пишемо код, так як у кожного сайту він буде індивідуальний);
 2. У Google Search Console додаємо новий сайт і підтверджуємо права;
 3. Встановлюємо редірект;
 4. У Google Search Console в налаштуваннях старого сайту подаємо запит на зміну адреси, вказуючи новий домен;
 5. Підтверджуємо. Очікуємо до 14 днів.

Зміна і об'єднання доменів в пошуковій машині відбудеться набагато швидше, як правило 3-5 днів. Якщо сайт великий, то зміна відбудеться спочатку на основних сторінках, а пізніше на другорядних. У нашій практиці сайт в 5 млн. сторінок повністю склеювався близько 6 місяців, Google просто не міг фізично склеїти швидше. Так само не забуваємо про https протокол, без якого гугл буде вважати Ваш сайт небезпечним.

Як перевірити склеювання доменів, сайтів?

Не будемо рекомендувати будь-які автоматизовані сервіси, так як більшість з них недосконалі.

Ми зазвичай перевіряємо склеювання сайтів вручну з плагіном Redirect Path на основні типи сторінок, в результаті чого відразу видно повну картину.

пример склейки сайтов

Після будь-якого виду склеювання, з яким Ви зіткнулися, необхідно зробити наступні дії в сервісах Google:

 1. Tag Manager - перенести на новий сайт. При зміні домену провести зміни в налаштуванні контейнера.
 2. Google Analytics - зміни в ресурсі при зміні домену.
 3. Search Console - заново підтвердити ресурс, оскільки швидше за все файл валідації при заміні файлів на сервері був видалений.
 4. Google Ads - зміна на нові URL адреси в разі їх зміни. Якщо пропустити, то можуть виникнути проблеми з модерацією оголошень, або проблеми з урахуванням джерел трафіку в Google Analytics.

Додатково, після склеювання двох сайтів необхідно перевірити наступні параметри:

 1. Карта сайту xml - повинна перебувати в нашому домені і з нашими URL адресами.
 2. Robots.txt - в ньому повинна бути прописана актуальна карта сайту і актуальний домен, якщо є директива Host.
 3. Last-Modified - сторінки повинні віддавати коректну дату останньої зміни.
 4. Файл .htaccess - видаляємо старі редіректи, залишаємо тільки актуальні на сьогодні, так як старі редіректи можуть спровокувати створення неіснуючих URL адрес.
 5. Редірект "www", перевіряємо як виглядає домен і чи збігається з бажаним, при необхідності коригуємо редірект в файлі .htaccess.
 6. Редіректи зі старого домену з неіснуючих сторінок. У нашій практиці був випадок, коли програміст не заклав редірект на нові урл зі старого сайту, що викликало колосальні проблеми.
 7. Сторінки зі статусом 404 в Search Console і динаміку їх появи з часом.

Це базові поняття склеювання сайту. Ми володіємо успішним досвідом склеювання більше 20 сайтів. Були навіть випадки склеювання сайтів в 5 млн. сторінок, і успішно. За додатковою інформацією, звертайтеся за контактами агентства.